Son dakika…AK Parti’nin İstanbul dahil 26 ilde belediye başkan adayları belli oluyor! Gözler Erdoğan’ın açıklamasında

31 Mart yerel seçimleri için partilerde hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor… AK Parti’de belediye başkan adayları için beklenen gün geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26 ilin adaylarını duyuracak.

07 Ocak 2024

GÖZLER İSTANBUL’DA

AK Parti’de yerel seçim hazırlıkları devam ediyor. Gözler, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere aday gösterilecek isimlerde. 11 büyükşehir ile 15 ilin belediye başkan adayları, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek toplantıda duyurulacak.

07 Ocak 2024

İŞTE ADAYLIK AÇIKLANACAK İLLER

Bugün AK Parti’de adayları açıklanacak iller şöyle:

İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Bursa, Denizli, Balıkesir, Aydın, Samsun, Erzurum, Muğla, Ordu, Giresun, Elazığ, Edirne, Düzce, Bitlis, Bingöl, Çanakkale, Çankırı, Kastamonu, Rize, Sinop, Tokat, Yalova, Isparta ve Artvin.


07 Ocak 2024

24 İLDE MHP ADAY ÇIKARMAYACAK

AK Parti, Cumhur İttifakı’nın diğer ortaklarıyla da görüşmelerini sürdürüyor. MHP ile görüşmeler tamam. AK Parti 5 ilde MHP adayını destekleyecek. 24 ilde MHP aday çıkartmayacak, AK Parti adayını destekleyecek. 22 ilde ise her iki parti de aday çıkartacak.

07 Ocak 2024

HÜDA PAR VE YENİDEN REFAH İLE SON DURUM

AK Parti’de HÜDA PAR ile bölgesel işbirliği için görüşmeler sürerken, YRP’nin yeniden ittifaka dahil olup olmayacağı merak ediliyor.

1.5 MİLYONDAN FAZLA OY ALMIŞTI

Yeniden Refah Partisi, 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye genelinde 1.5 milyondan fazla oy almış ve yüzde 2.90 oy oranına ulaşmıştı. Parti, İstanbul’da 330 bin, Ankara’da 103 bin, İzmir’de 27 bin seçmenden oy almıştı.

Canlı Anlatım Özeti

  • GÖZLER İSTANBUL’DA
  • İŞTE ADAYLIK AÇIKLANACAK İLLER
  • 24 İLDE MHP ADAY ÇIKARMAYACAK
  • HÜDA PAR VE YENİDEN REFAH İLE SON DURUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx