Müstakil bahçeli ev sahibi olmak isteyenlere devletten dev kampanya: Tam 300 bin lira nakit para desteği verilecek

Depremlerden kaynaklı can kayıplarının yaşanmasının ardından, konut fiyatlarının artmasıyla birlikte vatandaşlar müstakil ev fikrine daha eğilimli hale gelmiştir. Bu dönemde arsası olan vatandaşlar, genellikle ilk olarak prefabrik evleri tercih ediyor.

Son zamanlarda, özellikle müstakil evlere olan ilgi artmaya başladı. Konut fiyatlarının yükselmesi ve depremlerin neden olduğu can kayıpları sonrasında, vatandaşlar müstakil evlerin cazibesine daha fazla kapılır oldu. Özellikle arsası olan vatandaşlar, genellikle ilk olarak prefabrik evleri tercih etme eğilimindeler.

Arsasını değerlendirmek isteyenler ve prefabrik ev yatırımını daha mantıklı bulan vatandaşlar için prefabrik ev yardımıyla ilgili detaylar oldukça merak ediliyor. Prefabrik ev yardımı başvuru şartları da vatandaşlar tarafından merak konusu haline geldi.

Prefabrik ev tercih edilmesinde birçok nedene rastlanırken, bunların başında prefabrik ev fiyatları gelmektedir. Prefabrik evin tercih edilmesindeki nedenler şu şekilde sıralanmaktadır:

-Betonarme evlere bakılarak daha uygun fiyatlı olması
-Yapım sürecinin kısa olması
-Düşük bakım ve onarım giderleri

-Yüksek deprem dayanıklığı
-Özel modeller ve tasarımların oluşması
-Taşınabilir olması ve istenilen yere kolayca kurabilmek

Prefabrik evlerin güncel fiyatları, birçok kişi tarafından merak edilirken, 110 metrekarelik iki katlı bir prefabrik evin ortalama piyasa fiyatı 889.900 TL olarak belirlenmiştir. Devlet desteğiyle birlikte ise alıcılara 300 bin TL’lik indirim uygulanarak bu rakam 589.900 TL olarak hesaplanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx