Kripto Para Yatırımcıları Dikkat: Bu Hafta 18 Gelişme Kritik!

Yeni haftada, 26 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında kripto para piyasası, hem alandaki gelişmeler makroekonomik göstergeler açısından önemli gelişmelere gebe. İşte bu hafta piyasayı etkileyecek en önemli olaylardan bazıları…

Bu hafta, o gelişmeler kripto para için kritik

Kripto para piyasası, 26 Şubat – 3 Mart tarihleri arasında yatırımcılar için heyecan dolu bir haftaya hazırlanıyor. Hem teknik analizler hem de makroekonomik göstergeler açısından önemli gelişmelerin yaşanacağı bu hafta, piyasanın yönünü belirlemede kritik rol oynayabilir. Bugün, 26 Şubat Pazartesi günü, kripto para borsası Genesis’in iflas duruşması görülecek. Bu durum, kripto para piyasasına olan güveni etkileyebilir.

Ayrıca Japonya’da kripto vergilendirme sistemi için yorum dönemi sona erecek. Yeni vergilendirme sistemi, yatırımcıları etkileme potansiyeline sahip. Yine bugün Ronin (RON) ağında Miko hardfork’u gerçekleşecek. Bu hardfork, ağın işlevselliğini ve güvenliğini artırma potansiyeli taşıyor. Salı günü, 27 Şubat’ta ise Artyfact’ın Pre-Beta lansmanı gerçekleşecek. Bu lansman, yeni bir kripto para projesinin başlangıcını işaret ediyor. Immutable X’te (IMX) StarkEx Rollup güncellemesi olacak. Bu güncelleme, platformun işlem kapasitesini ve verimliliğini artırmak istiyor.

Haftanın ortasında makroekonomik gelişmeler önem kazanıyor

28 Şubat Çarşamba günü, ABD’nin ekonomik gücünü gösteren Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYH) verileri açığa çıkacak. Beklentiler (yüzde 3.3), bir önceki çeyreğe göre (yüzde 4.9) bir düşüşe işaret ediyor. Yani bu durum, piyasada risk algısını artırabilir.  Aynı gün, ABD Merkez Bankası’nın (FED) iki önemli üyesi Bostic ve Williams konuşmalar yapacak. Yatırımcılar, piyasa ve ekonomiye dair yorumlarını dikkatle takip etmeli. Zira bu konuşmalar, para politikası ve faiz oranları hakkında ipuçları verme potansiyeli taşıyor.

Ayrıca aynı gün, kripto para alanı da hareketli. Tron (TRX) için HTX Airdrop Snapshot’ı alınacak. Bu airdrop, TRX sahiplerine ücretsiz token dağıtımı anlamına geliyor. Magic Eden NFT pazarı Ethereum ağına genişleyecek. Ayrıca, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Binance’de tüm kaldıraçlı tokenler için alım satım ve abonelik hizmetleri duracak. Bu durum, kaldıraçlı işlemler yapan yatırımcıları etkileyecek.

Kritik Ethereum etkinliği başlıyor

29 Şubat’ta,  ABD’de enflasyonun gidişatını gösteren Çekirdek Kişisel Tüketim Harcamaları Fiyat Endeksi (PCE) açığa çıkacak. Beklentiler, enflasyonda bir miktar artış yönünde. Bu durum, kripto para piyasası için bir risk oluşturabillir.   Aynı gün ABD’de ilk işsizlik başvurularına ilişkin veriler de takip edilmekte. Bu veriler, işgücü piyasasının durumuna dair bilgi verecek ve yatırımcıların risk algısını etkiler.  

Aynı gün, ETHDenver 2024 Etkinliği başlayacak. Bu etkinlik, kripto para ve blockchain dünyasındaki önemli isimleri bir araya getirecek. Optimism’de 90 milyon dolarlık bir token kilit açılışı gerçekleşecek. Bu durum, tokenin fiyatını etkileme riski taşıyor. Ardından, 1 Mart Cuma günü ise Euro Bölgesi için TÜFE açığa çıkacak. Beklentiler, enflasyonda gerilemeye işaret ediyor. Diğer yandan Cuma günü, Celo, L2 geçişi hakkında açıklamalar yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx