Galatasaray’ın Manchester United zaferinin perde arkası

Galatasaray’ın 3-2’lik Manchester United galibiyeti Türkiye’yi sevince boğdu. Cimbom bu galibiyetle gruptan çıkma ihtimalini güçlendirdi. Şampiyonlar Ligi deplasmanlarındaki kötü seriyi bitirdi.

Yapılan yatırımın karşılığı alındı. Ülke puanı, UEFA gelirleri, uluslararası prestij gibi maddelerle bu galibiyetin önemi artırılabilir.

Peki Manchester United zaferi nasıl geldi? Bunun cevabı Okan Buruk ve ekibi ile öğrencilerinin planlı çalışmasında saklı…

  • Okan Buruk, Manchester United maçlarını didik didik etti. Hafta boyunca takımına yapacaklarını ezberletti. Taktik idmanı İstanbul’da yapıp İngilizlerden gizledi.
  • Maçın taktik planı galibiyet üzerine yapıldı. Florya’da beraberliğin lafı edilmedi. Okan Buruk ve ekibi, sürekli Manchester zaferi üzerine konuşmalar yaptı.
  • Futbolculara uçakta motivasyon broşürü dağıtıldı. Takımı, otelden stada taşıyan otobüste Şampiyonlar Ligi müziği çalındı. Konsantrasyon sağlandı.
  • Kaan Ayhan ile orta saha güçlendirildi. Kerem-Zaha-Icardi-Tete hücum hattı ile cesur futbol oynandı. Barış ve Mertens hamlesi de tam isabetti.
  • Stadın sadece misafir tribününde değil her tribününde Galatasaraylı taraftarlar vardı. 1 dakika susmadılar. Takımları düşüş yaşadığında ateşlediler.

GÖZÜNÜ BAYERN’E DİKTİ

Galatasaray, dünyanın en büyük beş takımından ikisi, Bayern Münih ve Manchester United ile birlikte aynı gruba düşünce ‘Hedef Avrupa Ligi’ diyenler yanıldı.

Cimbom, 2-2’lik Kopenhag kazasını, 3-2’lik Manchester United zaferiyle unutturdu. Grupta dengeler değişti. Bu, Okan Buruk’un sözlerine de yansıdı. Gruptan çıkma hedefini her defasınsa dile getiren Buruk, artık liderlik istediğini şu sözlerle gösterdi:

“Bayern Münih, Kopenhag’ı çok zor bir şekilde yendi, geriye düştü. Kopenhag iyi bir takım. Bir sonraki maçı Bayern Münih ile grup birincisi olmak için oynayacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx