Fransa’da “Ramazan bayramında içki” tartışması çifte cinayetle son buldu

Bordo Cumhuriyet Savcısı Frederique Porterie, Pazartesi akşamı saat 20.00 sularında şehirde yaşanan bıçaklı saldırı ile ilgili düzenlediği basın toplantısında olayın nedeninin « Bayram akşamı alkol tüketimi » olduğunu söyledi.

Afgan kökenli olduğu belirtilen 25 yaşındaki saldırganın, bir parkta alkol alan Cezayir kökenli iki kişiye önce sözlü sataşmada bulunduğunu belirten Porterie, sözlü münakaşanın bir süre sonra kavgaya dönüştüğünü ifade etti. Olaydan sonra hastanede tedavi altına alınan yaralının ifadeleri doğrultusunda olayın aydınlatıldığını belirten Cumhuriyet Savcısı Frederique Porterie, park içinde başlayan kavganın nehir kenarında bıçaklı saldırıyla sonuçlandığını belirtti.

Sözlü başlayıp yumruklarla devam eden kavgadan sonra saldırganın taşıdığı bıçağıyla önce kurbanlarından birine öldürücü darbe vurduğunu söyleyen Porterie, ikinci kurbanını da yaralayan saldırganın olay yerinden kaçtığını ancak bir süre sonra teslim olmadığı için polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildiğini sözlerine ekledi.

Olayda terör saldırısı olarak nitelendirilecek herhangi bir emarenin bulunmadığını ifade eden Cumhuriyet Savcısı Frederique Porterie, ancak terörle mücadele birimlerinin tüm ihtimaller dahilinde soruşturmaya dahil olduğunu bildirdi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx