Tesla hissedarları Musk’ın 56 milyar dolarlık ‘maaş’ paketini onayladı

Tesla hissedarları; şirketin, dünyanın en zenginleri listesinin zirvelerinde yer alan CEO’su Elon Musk’ın ocak ayında iptal edilen “maaş paketi”ni yeniden onayladı.

Şirketin Texas eyaletinin Austin şehrinde gerçekleştirilen yıllık hissedarlar toplantısında, Musk’ın yaklaşık 56 milyar dolarlık maaş paketi ve şirketin Texas’a taşınma planına yönelik oylar açıklandı.

Hissedarların büyük çoğunluğu, hem Musk’ın maaş paketi hem de Tesla’nın Texas’a taşınmasına dair tekliflerin lehinde oy verdi.

Ocak ayında Delaware Mahkemesi Yargıcı Kathaleen McCormick, “şirketin yönetim kurulu tarafından adil olmayan bir şekilde belirlendiği” gerekçesiyle Musk’ın yaklaşık 56 milyar dolar değerindeki maaş paketinin iptal edilmesinin önünü açmıştı.

Konuya ilişkin Twitter (X) hesabından paylaşımda bulunan Elon Musk, “Şirketinizi asla Delaware eyaletinde kurmayın” demiş, daha sonra da şirketi Texas’a taşıma planını duyurmuştu.

Bu yılın başlarında yaklaşık 56 milyar dolar değerinde olan ödeme paketi, Tesla’nın hisselerindeki değer kaybı nedeniyle bir miktar gerilemişti.

Maaş paketini destekleyen oyların, mahkeme kararını geçersiz kılmasa da Musk’a avantaj sağlayacağı belirtiliyor.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx