Papa Franciscus’tan Gazze mesajı: Silahsız siviller bombalanıyor

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, Aziz Petrus Meydanı’na bakan ofisinin penceresinden okuduğu geleneksel pazar duasının ardından İsrail’in Gazze’deki katliamına değinip inananları barış için dua etmeye çağırdı.

Duanın ardından dünya meselelerine ilişkin değerlendirmeler yapan Papa Franciscus, “Ukrayna’da, Filistin’de, İsrail’de ve diğer çatışma bölgelerinde savaşlardan acı çeken kardeşlerimizi unutmayalım. Noel’in yaklaşması, barış yollarının açılması çabalarını güçlendirsin.” dedi.

Papa “Gazze’den çok ciddi ve acı verici haberler almaya devam ediyorum. Silahsız siviller bombalanıyor ve vuruluyor.” diye konuştu.

‘EVET BU BİR TERÖRDÜR’

İsrail ordusunun Gazze’de Hristiyanları ve kiliseleri hedef almasından söz ederken “terör” ifadesini kullanan Papa Franciscus, “Bir anne ve bir kızı; Nahida Halil Anton ve kızı Samar Kamal Anton, tuvalete gittikleri sırada keskin nişancılar tarafından öldürüldü, çok sayıda kişi de yaralandı. Rahibe Teresa’nın rahibelerinin evi hasar aldı, jeneratör vuruldu. Bazıları, ‘Bu terör, bu savaş.’ diyor. Evet, bu savaş, bu terördür.” yorumunu yaptı.

Kudüs Latin Patrikhanesi’nden yapılan açıklamada, İsrail ordusunun Gazze’deki saldırılarında Hristiyanları ve kiliseleri de hedef aldığı bildirilmişti.

Açıklamada, İsrail ordusunun keskin nişancılarının Rahibeler Manastırı’na doğru yürüyen iki kadını öldürdüğü belirtilmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx