Burak Yılmaz, Beşiktaş’ı Galatasaray derbisine hazırlıyor

Beşiktaş’ta tüm gözler 21 ekim cumartesi günü oynanacak Galatasaray derbisine çevrilmiş durumda.

Şenol Güneş’in istifasının ardından takımın başına geçen, İstanbulspor maçında ilk galibiyetini aldıktan sonra yönetim tarafından olağanüstü seçime kadar teknik direktörlük görevine getirilen Burak Yılmaz, gece-gündüz bu derbiye hazırlanıyor.

Rakiplerinin hem hem de Şampiyonlar Ligi’nde etkili bir futbol ortaya koyduğunu bilen genç çalıştırıcı, ezeli rakibinin tüm maçlarını detaylı analiz ederek Aslan’ın eksik yönlerini belirledi ve taktiğini buna göre hazırladı.

Burak Yılmaz

“En önemli silahımız sabır olacak”

Siyah-beyazlıların genç teknik patronu, özellikle evindeki maçlara etkili başlayan Galatasaray’ı ilk devrede yapacağı ‘tam saha presle’ yavaşlatacak. Yılmaz’ın talebeleri ikinci yarıda kaliteli ayaklarıyla hem kanatlar hem de orta sahada baskısını artıracak, tüm gücüyle sonuca gidecek.

Burak Yılmaz’ın oyuncularına bu konuda özel çalışmalar yaptırdığı dikkat çekerken, futbolcularıyla yaptığı görüşmede de şu ifadeleri kullandığı öğrenildi:

“Zor bir 90 dakika bizi bekliyor. Bizim en önemli silahımız ‘sabır’ olacak. Devreyi berabere kapatalım, ikinci yarıda rakibimiz açıldığında da işi bitirelim!”

Beşiktaş antrenmanı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx